Bankserviss

Nezaudēt laiku īstenām vērtībām

Kasi ir Debet kartes?

 


Jautājums: kāda ir atšķirība starp kredītkartēm un debeta kartēm?

Izpratnes atšķirība starp debetkarti un kredītkarti var pieņemt gudrus lēmumus finanšu jomā. Debetkartes un kredītkartes tiek pieņemtas šajās vietās. Debetkartes nēsājam simboliski – viens no galvenajiem kredītu veidiem, un kartes var izmantot visur, kur tiek pieņemtas arī kredītkartes.
Galvenā atšķirība starp debetkarti un kredītkarti konts ir konts, kur atrodas nauda. Debetkarte ņem to no jūsu bankas konta un sedz visus kredītkaršu maksājumus.

Kas ir debeta karte?

Debeta kartes piedāvā bezprocentu kredītu. Debetkartes izņems naudu tieši no jūsu bankas konta, kad veiksit pirkumu. Viņi to dara, ierakstot pirkšanas summu, kad veicat maksājumu.. Pēc tam komersants nosūta darījumu no savas bankas, un tas tiek pārsūtīts uz uzņēmuma bankas kontu, kurā jūs iegādājāties preci vai pakalpojumu. Tas var ilgt dažas dienas. Šī iemesla dēļ ir svarīgi, lai saglabātu pašreizējo bilanci jūsu bankas kontā, lai pārliecinātos, ka nav nejauši pārmaksājumi jūsu kontā.
Jūs varat izmantot arī savu debetkarti bez pin , bet vairums komersantu, jums liks tikai parakstīt apliecinājumu, kā jūs maksāsiet ar kredītkarti.

Kas ir kredītkartes?

Kredītkartes ir kartes, kas ļauj aizņemties nelielu naudas summu no vietējiem komersantiem. Šo karti izmanto, lai veiktu pamata darbības.
Kredītkaršu procentu maksājumi, ir jāmaksā par katru jūsu pirkumu, kaut gan parasti ir labvēlības periods aptuveni trīsdesmit dienu laika ir jāsamaksā visa iztērēta nauda, ja nesamaksā tad par katru kavētu dienu jāmaksā procenti, katrai kartei ta sir atsevišķi.

Debet karti vai kredītkarti? Kuru izvēlēties?

Pagātnē daudzi cilvēki uzskatīja, ka nepieciešama kredītkarte, lai veiktu tādus darījumus kā īrēt automašīnu vai iegādāties preces tiešsaistē. Viņi arī saprata, ka tā bija vieglāk un drošāk pārvietoties ar kredītkarti vai skaidrā naudā, nevis mēģinot izmantot savu čeku grāmatiņu. Tomēr debetkartes piedāvā tās pašas ērtības, tikai bez naudas aiznemšanās, lai pabeigtu darījumu. Var būt grūti noteikt, kad izmantot kredītkarti vai debetkarti. Daži apgalvo, ka kredītkartes piedāvā papildu apdrošināšanu par iepirkumiem un atvieglo pieprasīt kompensāciju vai atlīdzību. Rūpīgi ir jāizlasiet informācija par kredītkarti, lai izprastu labumu.

Izvēloties labāko karti priekš atbilstošas situācijas.

Vari maksāt skaidrā naudā, par vairums preču. Dažas automašīnu nomas aģentūras un viesnīcas joprojām var pieprasīt debetkartes vai kredītkarti, jo viņiem ir karte, kur viņi var izrakstīt jums rēķinu par zaudējumu atlīdzību par savu īpašumu. Noteikti iepazīstieties ar viesnīcu vai aģentūru pirms ceļojuma ,pārliecināties, ka jūs varat lietot savas debetkartes, nevis kredītkartes.

Kredīta aizsardzība

Kredīta un debeta kartēm ir līdzīgs risks, ja runa ir par zādzību. Ja jūsu kredītkartes vai debetkartes informācijas, ir apdraudētas, jūs nekavējoties sazinieties ar banku. Jums vajadzētu veikt arī papildu pasākumus un uzraudzīt jūsu kredīta ziņojumu. Ir svarīgi, pārbaudīt jūsu konta pārskatu katru mēnesi, lai pārliecinātos, vai varat identificēt visus maksājumus. Bankām ir ierobežots laika periods, kad var ziņot par krāpnieciskiem naudas darījumiem kontā. Banka iesaldē kontu un izsniedz jaunu karti, ziņojot, ka karte ir nozagta vai redzot kādu neatļautu darbību.